«Սա հաղթանակ է բոլորիս համար։ Այն արտացոլում է մեր ընդհանուր տեսլականը՝ ավելի ուժեղ, ավելի կապակցված և ավելի մարդկային զբոսաշրջային աշխարհի համար։ Մենք միասին ենք մարմնավորում միլիոնավոր մարդկանց հույսերը, որոնց կյանքը կապված է այս ոլորտի հետ։ Զբոսաշրջությունը, իր լավագույն դրսևորումներում, կարող է բարձրացնել ազգերի կենսամակարդակը և միավորել մարդկությանը»։
Իր ծրագրային ելույթում նա որպես հիմնական առաջնահերթություններ առանձնացրել է․
Պատասխանատու զբոսաշրջություն, կարողությունների զարգացում, տեխնոլոգիաներ ի բարին, նորարարական ֆինանսավորում և խելամիտ կառավարում»։
Շեյխա Նասեր Ալ Նոյիսը
հայտնի է ամբողջ Մերձավոր Արևելքում՝ զբոսաշրջության, ներդրումների և կայուն զարգացման ոլորտներում իր առաջնորդությամբ։ Նա ղեկավար պաշտոններ է զբաղեցրել Rotana Hotel Management Corporation ընկերությունում՝ տարածաշրջանի առաջատար հյուրանոցային ցանցերից մեկում, որը պատկանում է իր ընտանիքին։ Նա ակտիվորեն աջակցել է կայուն զբոսաշրջության զարգացմանը, երիտասարդների հզորացմանը և մշակութային ժառանգության պահպանությանը։
Մասնագետների գնահատմամբ՝ նրա պաշտոնավարումն առանձնանալու է կայունության, նորարարության և ընդգրկունության ուղղությամբ ձեռնարկվող նախաձեռնություններով, ինչպես նաև Մերձավոր Արևելքի աճող ազդեցության ամրապնդմամբ՝ համաշխարհային զբոսաշրջության քաղաքականությունում։
Սաուդյան Արաբիայի Էր-Ռիյադ քաղաքում անցկացվող ՄԱԿ Զբոսաշրջության գլխավոր ասամբլեայի 26-րդ նիստի շրջանակում ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը հանդիպում է ունեցել կազմակերպության նորընտիր գլխավոր քարտուղար Շեյխա Ալ Նոյիսի հետ։
Քննարկվել են Հայաստանում զբոսաշրջության զարգացման հեռանկարները և համատեղ նախաձեռնությունների իրականացման հնարավորությունները։ Նախարար Գևորգ Պապոյանը շեշտել է, որ զբոսաշրջությունը մեր երկրի տնտեսական առաջընթացի առանցքային ուղղություններից է, որի զարգացման համար իրականացվում են նպատակային քայլեր։
Անդրադարձ է կատարվել նաև Հայաստանում զբոսաշրջային կլաստերների զարգացմանը և դեպի Հայաստան զբոսաշրջային հոսքերի շարունակական աճին։ Գևորգ Պապոյանը հույս է հայտնել, որ Շեյխա Ալ Նոյիսի պաշտոնավարման ընթացքում Հայաստանի և ՄԱԿ Զբոսաշրջության միջև համագործակցությունը կշարունակի ընդլայնվել և ամրապնդվել։